Home Ofis veya Sanal Ofis Şirket Kuruluşu

Home Ofis veya Sanal Ofis Şirket Kuruluşu Nasıl Yapılır? Gerekli Evraklar Nelerdir ? Maliyeti Nedir?

Şahıs şirketi kuruluşunun maliyetinin çok düşük olması ve açılış – kapanış işlemlerinin kolay olması sebebiyle en çok tercih edilen şirket türüdür. Yarım günde kuruluş işlemleri tamamlanmaktadır.

Şahıs şirketinin kuruluş maliyetinin az olması ve hızlı kuruluş işlemlerinin yanında bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Kazancın artmasıyla birlikte vergi oranları diliminin de yükselmesi sonucu yüksek vergilerle karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle kendi iş potansiyelinizi de öngörerek kuracağınız şirket türüne karar vermeniz size ileride çok fayda sağlayacaktır.

 

Home Ofis veya Sanal Ofis Şahıs Şirketi Kuruluşu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Kira Sözleşmesi ( ev size ait ise tapu fotokopisi )
  • İkametgah Belgesi
  • İmza Beyannamesi
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Home ofis şirket kuruluşunu genelde online eğitim verenler,e-ticaret yapanlar veya youtube,instagram,facebook gibi sosyal medyadan gelir elde edenler ile genelde serbest meslek sahipleri ( avukat , diş hekimi , mimar,yazar, ressam, öğretmen) tercih etmektedir.

Home ofis şirket kuruluşlarında şirket adresinizi ev adresi olarak göstereceğiniz için burada 2 seçenek bulunmaktadır.

  1. Seçenek olarak eğer oturduğunuz evin tapusu size ait ise şirket kuruluşunda kira sözleşmesine gerek bulunmamakta olup evin tapusu ile işlemler gerçekleştirilmektedir. Oturduğunuz evin 1. Derece akrabanıza ait olması durumunda ise evinizin bir odasını ofis olarak göstermenizden dolayı kullanmakta olduğunuz bir oda için emsal kira bedeli üzerinden stopaj ödenmesi gerekmektedir.
  2. Seçenek olarak kirada oturduğunuz durumda ise ev sahibinizle görüşerek makul bir bedel üzerinden kira sözleşmesi yapılarak ,gösterdiğiniz kira üzerinden stopaj ödemesi yapılmalıdır.

Sanal Ofis şirket kuruluşlarında ise sanal ofis hizmeti veren firmalarla sözleşme imzalanması gerekmektedir. Yaptığınız sözleşme gereği sanal ofis firması adınıza fatura düzenleyeceğinden dolayı sanal ofis şahıs şirketi kuruluşlarında stopaj ödemesi bulunmamaktadır.

Home ofis şirket kuruluşunun bir avantajı da elektrik , su , doğalgaz gibi ev için yapılan ödemelerin yarısını şirketinizin giderlerinde kullanabilirsiniz ve bu sayede ödeyeceğiniz verginiz azalmaktadır.

SSK’lı olarak bir işte çalışmanız durumunda da şahıs şirketi kurmanızda bir engel bulunmamaktadır. Üstelik bu durumda olan kişilerin bağkur yükümlülükleri de bulunmamaktadır.

Şirket kuruluş için gerekli evrakların tamamlanıp bize iletilmesi sonucunda yarım gün gibi bir sürede home ofis veya sanal ofis şirket kuruluşu tamamlanmakta olup, şirketinizin faaliyete başlaması mümkündür.

Online bir biçimde başvurunuz gerçekleştirildikten sonra vergi dairesi memurları adresinize gelerek yoklama işlemlerini tamamlamaktadır.

Ayrıca yapacağınız işe göre de meslek odalarına kaydınız da bu süreçte tamamlanmaktadır.

Şahıs şirketi kuruluş maliyetiniz 2020 yılı için yaklaşık olarak 500 TL civarındadır.

Şahıs Şirketi Kuruluş İşlemleri

Yarım günde şahıs şirketi kuruluş işlemlerinizi tamamlıyoruz.

Devamı

Limited Şirket Kuruluş İşlemleri

Faaliyetinize uygun en doğru şirketi kuruyor, faaliyete geçmenize yardımcı oluyoruz.

Devamı

Anonim Şirket Kuruluş İşlemleri

Anonim şirket kuruluş işlemlerinizi en hızlı bir biçimde sonuca ulaştırıyoruz.

Devamı

Home Ofis veya Sanal Ofis Şirket Kuruluşu

Şahıs şirketi kuruluşunda Home Ofis veya Sanal ofis tercihinze göre kuruluş işlemlerinizi tamamlıyoruz.

Devamı

Müşterilerimiz Ne Diyor?

Sourdough işletmesi olarak Cemal beyle çalışmaktayız şirket kurulumu ve şirket işlemlerinde en iyisi kendisinin başarılarının devamını dileriz .

İşinin ehli profesyonel bir Serbest Muhasebeci Mali Müşavir. Gözünüz kapalı teslim edebilirsiniz. Yardımlarından dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Cemal bey alanında uzmanlaşmış bir iş insanı., danışmadan firmanız ile ilgili muhasebe kararları almayın.

Call Now ButtonHemen Arayın..