Bütçe ve Raporlama

Bütçe ve Raporlama Hizmetleri

Bütçe planlama, işletmelerin ellerindeki sermayeyi daha iyi yönetmelerine yardımcı olur ve uzun vadede eldeki sıcak parayı tutmayı sağlar. Eldeki sermayenin doğru bir şekilde yönetilmemesi, gelir ve gider kaynaklarının takibinin yapılmaması, şirketin para kaybetmesine neden olabilir.

Bütçe raporu ise, bir işletmenin fiili sonuçlarının önceden belirlenmiş bir bütçe ile karşılaştırılmasıdır. Bu rapor, bir işletmenin finansal sonuçları üzerinde kontrolü sürdürmek için en sık kullanılan araçlardan biridir.

Bütçe raporları, herhangi bir zamanda tek bir şirketin çeşitli bütçelerini gösteren belgelerdir. Bütçe örnekleri arasında operasyonlar, üretim, satış ve pazarlama yer alır. Bir bütçe raporunun amacı, her bir alanın fon olarak ne kadar verildiğini ve departmanların işin hedeflerine ulaşmak için verilen fonları ne kadar iyi kullandığını belirlemektir. Bir bütçe raporu yalnızca şirketin gelen ve giden nakit akışını ve harcamalarını gösterir, bu nedenle rapor şirketin ne kadar iyi gittiğini göstermez , yalnızca mevcut parasını nasıl harcadığını gösterir.

Finansal rapor, bir şirketin ne kadar iyi performans gösterdiğine dair derinlemesine bir rapor ve analizdir. Bu tür bir rapor, bir bütçe raporunda listelenen tüm bütçeleri içerir, ancak aynı zamanda şirketin net değerini ortaya çıkarmak için varlıkların ve borçların bir dökümünü de içerir. Bu net rakam, işletmenin değerinin ne kadar olduğunun bir temsilidir ve dış kaynaklara çekici gelir. Ek olarak, bu raporda şirketin önümüzdeki yıllarda nasıl bir performans göstereceğine dair rakamlar ve tahminlerin iç finansal planlamaya dayalı bir analizi yer almaktadır.

Muhasebeciler tarafından belirli bir işletmenin finansmanını nasıl yönettiğini göstermek için bir bütçe raporu yazılır. Amaç, örneğin şirketin mevcut fonlarını nasıl harcadığını ve yeni ürünler için ne kadar kullanılabilir olduğunu görmektir. Şirketten güncel bilgi almak isteyen yatırımcılar ve hissedarlar için yıllık mali rapor yazılır. Bazı yatırımcılar finansal raporu potansiyel yatırımlar için birincil araştırma olarak kullanır.

Hem bir mali rapor hem de bir bütçe raporu, söz konusu işletme için sağlam bir mali plan yapmak için dahili olarak kullanılabilir. Finansal planlamacılar, şirketin varlıklarını ve borçlarını nasıl yönetmesi gerektiğini belirlemek için net değeri kullanabilir. Buna ek olarak, bütçe raporu, örneğin bir varlık satın almak veya borçları ödemek için fonu bir kenara koymak için bütçe kesintilerinin nerede yapılabileceğini ortaya koyacaktır. Yıllık mali rapor ve bütçe raporu, şirketin acil mali durumunun ve genel değerinin doğru rakamlarını gösterir.

Bu nedenlerden dolayı bütçe ve raporlama bir firma için olmazsa olmaz konuların başında gelmektedir. Müşterilerimizle bütçe ve raporlama konusunda düzenli olarak istişare yapıyor ve işletmelerin nakit akışında yaşabileceği herhangi bir sürprizin önüne geçmeye çalışıyoruz.

Şahıs Şirketi Kuruluş İşlemleri

Yarım günde şahıs şirketi kuruluş işlemlerinizi tamamlıyoruz.

Devamı

Limited Şirket Kuruluş İşlemleri

Faaliyetinize uygun en doğru şirketi kuruyor, faaliyete geçmenize yardımcı oluyoruz.

Devamı

Anonim Şirket Kuruluş İşlemleri

Anonim şirket kuruluş işlemlerinizi en hızlı bir biçimde sonuca ulaştırıyoruz.

Devamı

Home Ofis veya Sanal Ofis Şirket Kuruluşu

Şahıs şirketi kuruluşunda Home Ofis veya Sanal ofis tercihinze göre kuruluş işlemlerinizi tamamlıyoruz.

Devamı

Müşterilerimiz Ne Diyor?

Sourdough işletmesi olarak Cemal beyle çalışmaktayız şirket kurulumu ve şirket işlemlerinde en iyisi kendisinin başarılarının devamını dileriz .

İşinin ehli profesyonel bir Serbest Muhasebeci Mali Müşavir. Gözünüz kapalı teslim edebilirsiniz. Yardımlarından dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Cemal bey alanında uzmanlaşmış bir iş insanı., danışmadan firmanız ile ilgili muhasebe kararları almayın.

Call Now ButtonHemen Arayın..